- Publicitate -

Elon Musk, dat în judecată după ce a concediat jumătate din angajații Twitter

Elon Musk a început reformele la Twitter prin concedierea a aproximativ jumătate din cei 7.500 de angajaţi, din toată lumea. Oamenii au aflat că au fost daţi afară când au constatat că li s-a blocat accesul la adresa de mail de serviciu.

Elon Musk a fost dat în judecată la San Francisco, pe motiv că a concediat salariaţii fără preavizul cerut de lege.

- Publicitate -

Musk a justificat măsura afirmând, chiar pe Twitter, că firma pierdea patru milioane de dolari pe zi.

Elon Musk a explicat de ce a apelat la concedierea a aproximativ jumătate din angajații companiei, spunând că Twitter pierdea peste 4 milioane de dolari pe zi, scrie BBC.

- Publicitate -

Miliardarul a comunicat, în propriul tweet, că tuturor celor care și-au pierdut locurile de muncă li s-au oferit trei luni de indemnizație de concediere, „ceea ce reprezintă cu 50% mai mult decât se cere prin lege”.

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -