- Publicitate -

La Ploiești, Moșul a adus un BMW sub bradul Primăriei. Suuuperb!

48403887_2406777502685380_4235604259489447936_n.jpg

Și cocalarii ”ie” oameni… Ei de ce să nu se bucure de sărbători? Mosul e bun cu toți, indiferent de cât de bătuți în cap suntem.

Să nu cumva să credeți că vreun cocalar, un neam prost, sau vreun nesimțit a avut tupeul să parcheze pe trotuar, lângă bradul din fașa Palatului Administrativ. Nu, chiar nu e așa.

- Publicitate -

Este vorba despre o surpriză, un vis pe care Moșul l-a împlinit, după ce un român a citit și a crezut în sloganul electoral ”îndrăznește să crezi!”

Fericitul care a intrat în posesia BMW-ului i-a scris Moșului, așa cum se face când vrei ca dorința să devină realitate:

- Publicitate -

”Moșule, ce șmecher ești, 

Faci minuni, să-nnebunești!

Dacă nu-l confiscă vama,

- Publicitate -

Vreau Bemweu, să moară mama!

Nu contează de-i furat, 

Tu să mi-l parchezi sub brad,

- Publicitate -

Mă jur pă copiii mei,

Intru-n el și fără chei.

Ăsta-i visul (pe) care-l am,

- Publicitate -

Să dau boală la dușman.

Pune-n portbagaj și-un ban,

La anu’ și lamultzean!”

- Publicitate -

*Poza este reală, cocalarul la fel. Doar versurile aparțin poetului presupus anonim, care a încercat să se pună în pielea personajului. 

48403887_2406777502685380_4235604259489447936_n.jpg

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -