- Publicitate -

Un nou focar COVID la spitalul județean Ploiești. Secții închise, internări suspendate

Un nou focar COVID a fost descoperit în spitalul județean de urgență din Ploiești.

UPDATE Noi detalii despre focarul de covid de la spitalul județean Ploiești. 30 de cadre medicale și pacienți sunt pozitivi

- Publicitate -

Mai mulți pacienți au fost depistați ”pozitivi”, aceștia urmând să fie transferați la spitalul suport COVID din Câmpina.

Totodată s-a suspendat activitatea la secția de medicină interne și diabet, iar la alte secții, precum chirurgie generală și vasculară și nefrologie s-au suspendat internările, cu excepția urgențelor.

- Publicitate -

”Sunt în curs de soluționare anchetele epidemiologice și testarea personalului medical”, au transmis pentru observatorulph.ro reprezentanții SJU Ploiești

 

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -