- Publicitate -

A condus beat şi fără permis în Ploieşti

Un echipaj de poliţie rutieră din cadrul Poliţiei Municipiului Ploieşti a oprit ieri pentru control, un autoturism ce se deplasa pe strada Gheorghe Doja din municipiu. Poliţiştii i-au solicitat conducătorului auto documentele, însă acesta nu le-a putut prezenta, verificările în bazele de date relevând şi motivul: el nu poseda permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule. În plus, întrucât emana halenă alcoolică, el a fost testat cu aparatul etilotest care a indicat o valoare de 0,62 mg/l alcool pur în aerul expirat. S. Gheorghe, în vârstă de 39 de ani, din Ploieşti, a fost condus la Spitalul Judeţean Ploieşti pentru a-i fi recoltate probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei, totodată fiindu-i întocmit dosar penal în conformitate cu prevederile legislaţiei rutiere.

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -