- Publicitate -

Angajaţii din spitalele din Prahova nu mai primesc tichete de masă

Personalul din mai multe spitale prahovene nu şi-a primit tichetele de masă pentru luna ianuarie a acestui an din cauza fondurilor insuficiente de la Casa de Asigurări de Sănătate.
Mai multe spitale din Prahova, printre care şi cel judeţean, nu au acordat tichetele de masă pentru angajaţi aferente lui ianuarie 2011. Motivul? Lipsa fondurilor pe care Casa de Asigurări de Sănătate trebuia să le asigure pentru acest tip de remuneraţie. „Fondurile pentru luna ianuarie 2011 au fost mai mici decât pentru aceeaşi perioadă a anului anterior, în timp ce toate s-au scumpit. Oamenii aşteaptă tichetele de masă, însă totul depinde de cât vor ajunge banii de la CAS. Conducerea Spitalului Judeţean a făcut demersuri la CNAS pentru alocare de fonduri. Noi vom avea mâine o discuţie cu reprezentanţii Casei Judeţene de Asigurări de Sănătate pentru a discuta dacă există posibilitatea alocării acestor tichete către oameni”, a declarat Luminiţa Gologan, preşedintele Sanitas Prahova.

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

La o lună după lucrările Hidro Prahova, problema apei murdare din Șirna pare rezolvată

La robinetele localnicilor din comuna prahoveană Șirna curge în...

Cum contribuie Prahova la Neptun Deep, cel mai mare proiect energetic al României

Proiectul Neptun Deep, dezvoltat de OMV Petrom și Romgaz...

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -