Poluarea din această dimineaţă i-a îngrozit pe ploieşteni, mulţi dintre ei refuzând să mai iasă din casă. Printre ei se numără şi pensionarul Marius Bratu, din cartierul Malu Roşu, căruia i-a venit rău chiar la ieşirea din bloc. Omul s-a speriat foarte tare, s-a baricadat în apartament şi a sunat la administratorul blocului crezând că sunt scăpări masive de gaze şi există pericolul iminent al unei explozii.
Rămâneţi pe observatorulph.ro pentru a afla ultimele informaţii despre poluarea masivă de astăzi din Ploieşti.
- Publicitate -
