- Publicitate -

CFR Călători suplimentează numărul de trenuri pentru minivacanța de 1 Mai

CFR Călători suplimentează numărul trenurilor spre litoral, și nu numai, în minivacanța de 1 Mai cu scopul de a evita supraaglomerarea specifică perioadei.

În perioada 27 aprilie – 2 mai, oamenii vor putea călători direct cu trenul către litoral din oraşe precum Bucureşti, Iaşi, Cluj-Napoca, Oradea sau Timişoara. De altfel, în minivacanţă vor exista şi rute rapide de doar două ore din Bucureşti către Constanţa.

„Cu prilejul minivacanței de 1 Mai care prin tradiție este petrecută la malul mării, CFR Călători va asigura în perioada 27/28 aprilie – 1/2 mai 2023, în plus faţă de trenurile existente în programul de circulaţie, legături cu trenuri directe din Bucureşti Nord, Iaşi, Suceava, Arad, Craiova, Satu Mare, Baia Mare, Oradea, Cluj Napoca, Târgu Mureș, Brașov spre Constanţa și staţiunile de pe litoral, inclusiv Mangalia”, a anunțat CFR Călători pe site-ul propriu.

„Compania va suplimenta în aceeași perioadă și trenurile pe cele mai solicitate rute, în funcție de disponibitățile tehnice de material rulant, cu vagoane clasă, de dormit și cușetă, pentru asigurarea mobilității pasagerilor în condiții de siguranță, securitate și confort spre destinațiile de vacanță”, se mai menționează la finalul comunicatului.

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Sondaj Observatorul Prahovean

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

Știri noi