- Publicitate -

Rupere de nori pe DN 72, la Stoenești. Drumul și parcarea unei companii au fost inundate – FOTO/VIDEO

O furtună a îngreunat traficul rutier pe DN 72, între Ploiești și Stoenești. Parcarea unei firme amplasată în apropierea drumului național a fost inundată. VIDEO la finalul textului.

În această după-amiază a fost cod portocaliu de furtună în mai multe localități din Prahova, fiind emis și un mesaj RO-Alert

- Publicitate -

Detalii aici: Cod portocaliu de vijelie în Ploiești și în alte 45 localități din Prahova. A fost emis un mesaj RO Alert

Din cauza ruperii de nori, s-a circulat în condiții dificile pe DN 72, între Ploiești și Târgoviște, mai ales în zona Ariceștii Rahtivani.

Citește și Potop cu grindină la Cocorăștii Colț. Prahova s-a aflat sub cod portocaliu de ploi torențiale și vijelii

Parcarea unei firme amplasată în apropierea drumului național a fost inundată, apa ajungând aproape de capotă în cazul mai multor mașini.

- Publicitate -

UPDATE Ora 17: 00 Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române informează că pe DN 72, între localitatea Stoenești și municipiul Ploiești, județul Prahova, ca urmare a condițiilor meteorologice nefavorabile (ploaie intensă într-un interval de timp scurt), s-a acumulat un volum considerabil de apă pe carosabil, de aproximativ 10-20 cm, pe o distanță de circa 200 de metri, între km. 70 și 70+200 m. Din această cauză, autovehiculele circulă cu viteză foarte redusă, de aprox. 10 km/h, formându-se o coloană de circa 1 kilometru.

Mai mulți cititori ne-au trimis imagini din zona afectată de furtună:

FOTO

- Publicitate -

 

 

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -