- Publicitate -

Maratonistul Alexandru Crivăț, iubitor al muntelui, a fost ucis de un urs în apropierea stațiunii Azuga – FOTO

Maratonistul CRIVĂȚ ALEXANDRU-CORNEL, a fost găsit mort de salvamontiștii prahoveni la 6 km de stațiunea Azuga. Sportivul de 39 de ani a fost atacat și ucis de un urs. Imagini cu locul unde salvamontiștii i-au descoperit cadavrul, la finalul textului.

Alexandru a plecat pe 11 aprilie să alerge pe cărări de munte și, pentru că nu a mai revenit acasă, a fost dat dispărut la Poliție.

- Publicitate -

Aseară, salvamontiștii din Azuga i-au găsit trupul neînsuflețit în zona zona Limbăşelu, în apropierea bârlogului unui urs.

Cel mai probabil, animalul sălbatic l-a atacat în timp ce alerga, iar rănile suferite, vizibile pe corpul maratonistului, i-au fost fatale.

- Publicitate -

Potrivit Știrilor Pro TV, Alexandru Cornel Crivăț era un cunoscător al muntelui și iubitor de animale sălbatice.

Apropiații povestesc că bătea pădurile de la 10 ani. Obișnuia chiar să ducă hrană pentru urși și căprioare.

FOTO (sursa: Salvamont Prahova)

- Publicitate -

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Exclusiv

Scandalul Rogobete – Polițeanu de la Pediatrie: Ce echipamente nu pot fi folosite

Săptămâna trecută ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete (PSD) s-a aflat...

Cămine de bătrâni din Prahova, amendate de AJPIS

Mai multe cămine de bătrâni din Prahova și un...

Senatorii de Prahova care iau bani de chirie și navetă

Trei din cei cinci senatori de Prahova încasează o...

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -