- Publicitate -

Fetița căzută din telescaun la Sinaia a fost preluată de un elicopter SMURD și transportată la Târgu Mureș-FOTO/VIDEO

Fetița în vârstă de 6 ani care a căzut vineri în jurul prânzului din telescaun la Sinaia, în zona Valea Soarelui, a fost preluată de un elicopter SMURD de la baza Salvamont Cota 1400 și va fi transportată la Târgu Mureș.

Vă reamintim că vineri în jurul orei 12.20 o fetiță în vârstă de 6 ani, care participa la antrenamentul de schi, fiind legitimată la Clubul Carpați Sinaia, a căzut din telescaun în zona Valea Soarelui.

În urma căderii de la o înălțime de la aproximativ 4 metri aceasta a suferit mai multe leziuni, însă viața nu îi este pusă în pericol.

Victima a fost transportată la cabinetul medical al Salvamontului de la Cota 1400, iar de aici a fost preluată de un elicopter SMURD care o va transporta la spitalul din Târgu Mureș.

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Let us know you are human:


Sondaj Observatorul Prahovean

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

Știri noi