Adrian Semcu, directorul SGU Ploiești, a fost invitatul lui Marius Nica în emisiunea ”Observatorul Prahovean” de marți, 22 noiembrie.
Printre temele abordate s-au numărat situația parcărilor cu plată, activitatea angajaților SGU de la spații verzi, vandalizarea locurilor de joacă și taxele impuse la cimitirele administrate de societate.
- Publicitate -
Înregistrarea emisiunii cu Adrian Semcu, directorul SGU Ploiești, poate fi urmărită aici:

Asta cu taxele mari de la cimitir ma enerveaza „de mor”. Uite de-aia ma gandesc sa trec la catolocism, sa imi faca popa slujba si daca apoi ma incinereaza…
Cimitirele sunt raiul tiganilor. Cel putin la Bolovani, cand te duci la mormantul parintilor, apare in mexican care te ameninta ca te taie daca nu-l platesti sa taie iarba. Administratie cimitirolui e complice.