- Publicitate -

Aplicație interactivă GIS pentru coridoarele de tranzit recomandate refugiaților din Ucraina

Centrul de Studii Tehnice Rutiere și Informatică (CESTRIN), sucursală a C.N.A.I.R. sub coordonarea M.T.I., în parteneriat cu Centrul Național de Coordonare și Conducere a Intervenției (C.N.C.C.I.) și I.G.P.R. au realizat o aplicație interactivă GIS în care sunt reprezentate coridoarele de tranzit recomandate cetățenilor ucraineni pe teritoriul României.

Anunțul cu privire la aplicația interactivă GIS în care sunt reprezentate coridoarele de tranzit recomandate cetățenilor ucrainieni pe teritoriul României a fost postată pe pagina de Facebook a Ministerului Transporturilor.

- Publicitate -

Centrul de Studii Tehnice Rutiere și Informatică (CESTRIN), sucursală a C.N.A.I.R. sub coordonarea M.T.I., în parteneriat cu Centrul Național de Coordonare și Conducere a Intervenției (C.N.C.C.I.) și I.G.P.R. au realizat o aplicație interactivă GIS în care sunt reprezentate coridoarele de tranzit recomandate cetățenilor ucraineni pe teritoriul României”, a anunțat Ministerul Transporturilor pe Facebook.

La rândul său, Ministerul Afacerilor Interne a publicat, luni, o situație înregistrată în ultimele 24 de ore cu persoanele refugiate din Ucraina.

- Publicitate -

Astfel, în ultimele 24 de ore, 71.262 de persoane au intrat în România, dintre care 14.465 erau cetățeni ucrainieni.

MAI a precizat că, în intervalul de referință, 52 de persoane au solicitat azil.

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -