- Publicitate -

Primăria Ploiești a preluat patinoarul de la Sala Sporturilor

Primăria Ploiești a preluat, joi, patinoarul de la Sala Sporturilor din Ploiești. Totul a fost posibil după ce o comisie a municipalității, împreună cu un executor judecătoresc, a pus în aplicare o decizie din 2019 privind evacuarea concesionarului.

O comisie instituită la nivelul Primăriei Ploiești, împreună cu un executor judecătoresc, s-a deplasat, joi, la Sala Sporturilor din Ploiești pentru a pune în aplicare decizia prin care a fost dispusă evacuarea concesionarului.

- Publicitate -

„Comisia instituită la nivelul Primăriei Ploiești, împreună cu un executor judecătoresc, s-a deplasat la Sala Sporturilor în vederea evacuării concesionarului în conformitate cu decizia 245/27.02.2019. A fost întocmit un proces-verbal de preluare a bunurilor și s-a procedat la sigilarea ușilor de la patinoar”, ne-a declarat Daniel Nicodim, viceprimarul municipiului Ploiești, care a menționat că municipalitatea va efectua o analiză cu privire la starea actuală a patinoarului în vederea reamenajării acestuia.

„Va fi efectuată o analiză cu privire la starea actuală a patinoarului. Intenția este să identificăm, cât mai rapid, soluții pentru reabilitarea patinoarului astfel încât acesta să fie redat ploieștenilor și sportivilor de la Secția de Patinaj Viteză de la CSM Ploiești”, a precizat Daniel Nicodim, viceprimarul municipiului Ploiești.

- Publicitate -

În momentul de față singurul patinoar deschis pe raza municipiului Ploiești, în sezonul de iarnă, este cel de la Parcul Municipal Vest.

Citește și:

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Cum ți se pare subiectul?

- Publicitate -
- Publicitate -

Sondajul Observatorul Prahovean

Provocarea Observatorul Prahovean

Voxpublica

Cine-i face dreptate lui Paul, tânărul ucis pe trecerea de pietoni din Câmpina?

În 2022, Paul Dragomir, un adolescent din Câmpina, era...

Tu primești pensie specială, ca să îți faci meseria pentru care ai oricum salariu?

Halucinanta plângere penală formulată de CSM împotriva vicepremierului Oana...

Ce cap de lup dacic i-a dat în gură Dragnea lui Grindeanu

Astăzi, mare congres mare la PSD. Candidat unic la...
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -