Petrolul Ploieşti a disputat, astăzi, meciul cu CS Mioveni cu casa închisă, toate biletele fiind vându-te încă de la începutul săptămânii.
La pauză, ploieştenii îi conduceau pe argeşeni cu 3-0.
Rezultatul final: Petrolul Ploieşti – CS Mioveni: 3 – 1
Pentru Petrolul Ploieşti au marcat:
– Benga cu o lovitură de cap de la 10 metri – în minutul 25;
– Fl. Dumitru dintr-o lovitură de la 25 de metri – în minutul 29;
– Daniel Opriţa din lovitură de pedeapsă – în minutul 38;
Pentru CS Mioveni a marcat Claudiu Ionescu în minutul 75.
Cu rezultatul de astăzi, Petrolul Ploieşti rămâne pe primul loc în Seria II, cu doar două meciuri înainte de finalul campionatului având un punct în faţa FC Oradea şi patru peste CS Mioveni.Promovarea în Prima Divizie ar putea fi decisă vinerea viitoare, când ploieştenii îi vor întâlni în deplasare pe fotbaliştii de la FC Oradea.

