Săptămâna trecută, în plin proces de gazare al ploieştenilor, în „minunatul” nostru oraş s-au perindat cei mai importanţi politicieni: premierul Emil Boc, preşedintele Camerei Deputaţilor, Roberta Anastase, ministrul Turismului, Elena Udrea, fostul preşedinte Ion Iliescu, secretarul Camerei Deputaţilor, Sever Voinescu şi mulţi alţii. Niciunul dintre cei care ne conduc sau ne-au condus în ultimii 20 de ani nu a avut o reacţie la poluarea masivă din Ploieşti, resimţită doar de fraierii de votanţi. Au fost mai preocupaţi de realegerea în funcţii de partid sau de rezerva de apă din Himalaia, decât de agenda cetăţeanului gazat cu dioxid de azot, benzen, etc. Mulţumim primarului din Măgurele, care are fantezii cu doamna Udrea, mulţumim premierului Emil Boc, care a lăudat fraudarea votului la Legea pensiilor, mulţumim fostului preşedinte, Ion Iliescu, pentru grija de care dă dovada în asigurarea rezervelor de apă pentru tibetani. Dar cum rămâne cu noi, inhalatorii de noxe? P.S. Este incredibilă şi lipsa de reacţie a parlamentarilor de Ploieşti, care nu au vrut să supere potenţialii sponsori din viitoarele campanii electorale. Aceştia sunt: deputaţii Roberta Anastase (PDL), Sever Voinescu (PDL), Valentin Sava (PDL) şi senatorii Daniel Savu (PSD) şi Iulian Bădescu (PSD). Să îi (re)alegeţi bine!
- Publicitate -
Când ploieştenii sunt gazaţi, politicienii se piaptănă
- Publicitate -
Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.
Sondaj Observatorul Prahovean
- Publicitate -
Provocarea Observatorul Prahovean
- Publicitate -
- Publicitate -
