
O femeie de 50 de ani a fost amendată cu 600 de lei pentru că s-a fotografiat în cabina de vot.
- Publicitate -
Incidentul s-a produs la secția 526 din Puchenii Mari.
Femeia a fost trădată de zgomotul produs de telefon în timp ce fotografia buletinul de vot și dată pe mâna polițiștilor.
- Publicitate -
După audieri, femeia a primit o amendă de 600 de lei, minimul prevăzut de legislația electorală.
Ce să nu faci când mergi la vot. Selfie-ul este penal
