Șase angajați ai unei sonde din Valea Stelii, orașul Băicoi, au ajuns la spitalul de boli infecțioase din Ploiești cu suspiciunea de toxiinfecție alimentară.
Bărbaților li s-a făcut rău după ce au consumat porțiile de mâncare aduse la muncă în urma unei comenzi făcute prin telefon la un restaurant.
- Publicitate -
Muncitorii, cu vârste cuprinse între 24 și 50 de ani, au sunat la 112 după ce li s-a făcut rău.
Medicii de la ambulanță le-au acordat primul ajutor și i-au transportat la spitalul Movila.
- Publicitate -
Ei acuzau stări de vomă, dureri de cap și amețeli.
