- Publicitate -

Locatarii cer demolarea parcării din mijlocul străzii Cuza Vodă VIDEO

La această oră (17:00) se desfășoară la Primăria Ploiești o ședință având ca temă parcarea supraterană construită în mijlocul străzii Cuza Vodă.

La această oră (17:00) se desfășoară la Primăria Ploiești o ședință având ca temă parcarea supraterană construită în mijlocul străzii Cuza Vodă.

Locatarii i-au cerut primarului interimar nici mai mult nici mai puțin decât demolarea construcției a cărei finalizare este programată la sfârșitul lunii aprilie. Aceștia susțin că, prin abandonarea proiectului spitalului de pediatrie în fostul sediu OMV, parcarea nu-și mai are rostul! Locuitorii din zonă au venit la întâlnirea cu conducerea primăriei dotați cu pancarte pe care este scris "Jos parcarea!" și acuză administrația că a încălcat legislația în domeniul protejării mediului, dar și din punct de vedere arhitectonic.

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -