- Publicitate -

Lucrările la linia de tramvai au făcut prima victimă – FOTO

http://www.max-media.ro/prima-victima-a-lucrarilor-de-la-linia-de-tramvai-din-ploiesti-nord.html

Faptul că organizarea de șantier lasă de dorit în cazul reabilitării liniei de tramvai din Ploiești este dovedit, încă odată! Un ploieștean a fost la un pas de o adevărată tragedie după ce, din cauza proastei semnalizări a lucrărilor, a rămas cu mașina suspendată în șanțul betonat al liniei din zona de nord a orașului.

Potrivit Max-media.ro, mașina a rămas doar cu două roți pe carosabil, suferind avarii destul de serioase. Toate astea, cu siguranță, nu s-ar fi întâmplat dacă semnalizarea lucrărilor și delimitarea șantierului ar fi fost făcute conform legislației în vigoare. Mai grav este faptul că, de la o mașină răsturnată în șanțul drumarilor până la o adevărată tragedie este doar o chestiune de timp.

- Publicitate -

Sursa foto: max-media.ro

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -