Chiar dacă pe unele tronsoane se munceşte de zor, cu toate că nu se respectă nicio normă privind siguranţa, iar pe altele se stă, şantierul din centrul Ploieştiului începe să se departeze de ceea ce se vrea a fi şi anume, o lucrare menită să schimbe faţa oraşului.
Citeşte şi: SIGURANŢA CETĂŢENILOR PUSĂ ÎN PERICOL DE MUNCITORII DE LA NORD
În lipsa angajaţilor firmei responsabile, dar şi a angajaţilor Rosal, lucrarea va putea căpăta în timp denumirea de "groapă de gunoi”, “piaţă dintr-o ţară subdezvoltată”, „rampă de motocross” si de ce nu „loc de joacă periculos”.
Citeşte şi: MODERNIZAREA LINIILOR DE TRAMVAI: DE LA VESTIGII ARHEOLOGICE LA VÂNZĂTORII DE ZARZAVAT
Deja obişnuiţi cu imaginea precupeţelor care vând zarzavat pe un şantier unde au fost descoperite nişte vestigii arheologice, astăzi aceiaşi linişte şi nepăsare domnea în continuare în spaţiul unde se desfăşoară lucrările. În plus faţă de alte dăţi şi-au făcut apariţia copiii care se jucau nestingherinţi printre utilaje şi noroi
Vezi mai jos imaginile: .
