Întruniți în ședința Delegației Permanente, între liberalii prahoveni s-a declanșat un nou scandal.
Conflictul dintre peneliști a pornit de la propunerea președintelui PNL Prahova, Mircea Roșca, de dizolvare a Biroului Municipal Ploiești. În acel moment, vicepreședintele Biroului Municipal, Horia Toma, a părăsit sala, anunțând că a demisionat din Biroul Politic Județean al partidului. Acesta a acuzat că tot ce se întâmplă la ședința de astăzi este o farsă. Ședința a început la ora 18:00, însă s-ar putea prelungi spre mizeul nopții, având în vedere că s-a ajuns abia la punctul al doilea de pe ordinea de zi.
- Publicitate -
