FC Petrolul Ploiești va susține astăzi, 11 iulie, ultimul meci de verificare înaintea debutului în noul sezon al Superligii. „Lupii galbeni” vor întâlni formația de Liga a II-a Chindia Târgoviște, într-o partidă programată de la ora 19:30, pe stadionul „Ilie Oană”.
Accesul publicului va fi liber și va fi permis doar în zona Tribunei 0 și a Tribunei 1, pe baza unor bilete cu titlu gratuit, ce vor putea fi ridicate de la casa stadionului în ziua meciului, începând cu ora 18.00.
Partida reprezintă ultima repetiție pentru echipa pregătită de Ricardo Sousa înaintea startului sezonului 2026-2027, programat peste o săptămână. În prima etapă a Superligii, Petrolul va primi vizita formației Dinamo București, într-unul dintre cele mai atractive meciuri ale rundei inaugurale.
Meciul cu Chindia vine după cantonamentul efectuat în Polonia și seria jocurilor de pregătire disputate în această vară, staff-ul tehnic urmând să definitiveze formula de start pentru confruntarea oficială cu Dinamo.
Suporterii vor avea astfel ocazia să vadă la lucru noile achiziții și lotul pe care Petrolul se va baza în sezonul 2026-2027.
