- Publicitate -

Accident de muncă mortal la Bauelemente Prahova

Un muncitor de la Bauelemente a murit marți, 27 ianuarie, în timp ce se afla la serviciu. Potrivit primelor informații, acesta a fost strivit de o grindă metalică. 

- Publicitate -

Accidentul mortal a fost confirmat de Inspectoratul Teritorial de Muncă (ITM) Prahova.

„Din păcate, s-a înregistrat un accident mortal de muncă. Am deschis o anchetă, în paralel cu cea a polițiștilor și procurorilor. Dosarul va ajunge spre avizare la Inspecția Muncii”, a declarat Dumitra Ionescu, directorul ITM Prahova, pentru Observatorul Prahovean.

Polițiștiii au deschis un dosar penal sub ucidere din culpă, neluarea și nerespectarea măsurilor legale de securitate în muncă.

- Publicitate -

Reamintim că o tragedie similară s-a produs în urmă cu doi ani, tot la Bauelemente. Atunci, Bogdan, un tânăr din satul Stăncești, comuna Târgșoru Vechi, a murit după ce a fost lovit de un cablu metalic. În urma acestuia au rămas doi copii și mama lor.

Află de aici Cum s-a produs accidentul mortal de muncă de la Bauelemente

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Povestea medicului care a deschis KinoVet în Ploiești și salvează animale găsite pe stradă

Medicul veterinar Sebastian Degenaro a deschis clinica KinoVet din...

Topul liceelor din Prahova după rezultatele la Bacalaureat

Cele mai importante examene de final de an școlar...

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -