Incendiul a izbucnit, marți seară, în comuna Drăgănești după ce o locuință a luat foc. La fața locului sunt mai multe echipaje de pompieri.
Pompierii militari au fost solicitați să intervină, marți seară, pentru stingerea unuii incendiu care a izbucnit la o locuință din satul Meri, comuna Drăgănești.
„La fața locului acționează pompierii militari cu două autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD, în sprijin fiind mobilizat și Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență Drăgănești.
Incendiul se manifestă la nivelul unei locuințe, pe o suprafață de aproximativ 60 de metri pătrați, fiind localizat, fără pericol de propagare către gospodăriile învecinate. Echipajele operative lucrează în continuare pentru lichidarea focarelor”, a precizat ISU Prahova.
Paramedicii SMURD acordă îngrijiri medicale la fața locului proprietarei imobilului, care a suferit un atac de panică.
