- Publicitate -

Începe construcția drumului dintre Gara de Sud și Gara de Vest

Astăzi, la sediul Primăriei Ploiești, s-a semnat contractul pentru un nou drum. Acesta va face legătura rutieră și de transport public între Gara de Sud și Gara de Vest.

- Publicitate -

Lucrările vor fi execuitate de firma Hidro Salt B 92 SRL din București.

Proiectul este finanțat din fonduri europene și a fost depus în mandatul fostului primar al Ploieștiului, Adrian Dobre, prezent la eveniment.

- Publicitate -

Investiția, în valoare de peste 90 de milioane de lei, prevede numeroase lucrări, nu doar cele de infrastructură rutieră. Este vorba de reabilitare a domeniului public al piețelor gărilor, extinderea rețelei de contact pentru troleibuze, amenajarea de piste și parcări pentru biciclete, trotuare, marcaje și indicatoare.

Observatorul Prahovean a transmis în direct conferința de presă:

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -