Criza gunoiului din Ploiești este departe de a se fi încheiat, în ciuda anunțului de săptămâna trecută a conducerii Primăriei Ploiești că s-a ajuns la un consens cu operatorul de salubritate și că deșeurile vor fi ridicate din oraș.
Disperați că locuiesc lângă adevărate focare de infecție, unii ploieșteni au început să incendieze gunoaiele depozitate pe domeniul public, chiar și în zone aglomerate precum cele de blocuri.
- Publicitate -
Detalii și FOTO-VIDEO aici: Pericol într-o parcare din Ploiești, după ce gunoiul dintre blocuri a fost incendiat. Proprietarii au mutat mașinile.
Un incident similar a fost anunțat astăzi pe Facebook de unul dintre locuitorii zonei de Sud a Ploieștiului.
Într-un apel lansat primarul Volosevici, ploieșteanul susține că locuitorii de pe Bdul Petrolului vor incendia gunoiul neridicat de operatorul de salubritate și denumește acțiunea drept ”organizarea unui foc de tabără”:
- Publicitate -


Are alta problema mai importanta. Petrolul Ploiesti. A venit cu sigla si palmaresul de acasa si acum NU vrea sa o dea singurei echipe din judet cu numele de Petrolul Ploiesti decat daca va deveni jucaria preferata a “marelui antrenor” Rachita . Ce curatenie in Ploiesti !?
Nu mizeria din oras e prioritatea nr.1 a domnului primar, ci sa distruga echipa fanion a orasului doar ptr ai satisface dorinta “marelui” Rachita de a conduce acest club. Intrebarea mea, pe cine a antrenat in ultimii 10 ani Rachita ? Raspuns: Snagov – 3 luni si a fost dat afara ca o masea stricata !
In cartierul Bereasca pe str.Craitelor, in apropiere de statie tr.40,este un depozit de gunoi,neridicat de cel putin 4 luni,gunoi stradal.Am vorbit cu reperezentanti firmei Rosal,care m a trimis la primarie,aic am trimis un email(singura solutie la indemana ,iar ei mi au spus ca au transmis msg,firmei care se ocupa cu aceasta,respectiv Rosal.este lesne de inteles ca au personal care sa raspunda pe email,dar cam atat.Problema mea este una personala deoarece ,in curand nu mai pot intra in curte.ajutorrrr,este cineva care sa aibe o solutie!!!!!!!!!