Un nou focar COVID a fost descoperit în spitalul județean de urgență din Ploiești.
- Publicitate -
Mai mulți pacienți au fost depistați ”pozitivi”, aceștia urmând să fie transferați la spitalul suport COVID din Câmpina.
Totodată s-a suspendat activitatea la secția de medicină interne și diabet, iar la alte secții, precum chirurgie generală și vasculară și nefrologie s-au suspendat internările, cu excepția urgențelor.
- Publicitate -
”Sunt în curs de soluționare anchetele epidemiologice și testarea personalului medical”, au transmis pentru observatorulph.ro reprezentanții SJU Ploiești
