Alianţa PDL-PNL-PPDD-PSD din Consiliul Local Ploieşti (CLP) a comis o măgărie fără margini: cel mai probabil de la 1 mai toate mijloacele de transport în comun extraurban din zona Mizil-Urlaţi-Ciorani vor avea punct terminus o autogară privată din cartierul Bereasca.
Trecând peste maniera dubioasă, adică fără un studiu, fără o cercetare de piaţă, fără o cerere de oferte, etc, etc, în care CLP a selectat o autogară privată, este de sublinitat faptul că hotărârea afectează zilnic un număr de cel puţin 7.000 de călători din cea mai săracă zonă a judeţului.
Dat fiind interesul uriaş pe care l-am constatat la cititorii noştri faţă de hotărârea CLP, precum şi totala lipsă de dezbatere şi/sau informare de pe marginea acestei decizii cu un semnificativ impact social, vă prezentăm textul acesteia, expunerea de motive şi datele tehnice care au stat la baza votului, pentru a genera o reală dezbatere publică. Opiniile și soluțiile dumneavoastră vor fi transmise în mod oficial atât Primăriei Ploiești cât și Consiliului Județean Prahova.
















Citește și:
Părinţii din Urlaţi, revoltaţi de modificarea traseului microbuzelor
Cine beneficiază de scoaterea transportatorilor din Ploieşti
Transportatorii protestează împotriva scoaterii din Ploieşti
Mii de navetişti, puşi pe drumuri de Consiliul Local Ploieşti
