- Publicitate -

Cât vor avea de mers în plus navetiştii din Urlaţi, Mizil şi Ciorani – VIDEO

transport ploiestiMutarea stației pentru microbuzele de pe rutele din zona de est a județului în cartierul Bereasca va da, cu siguranță, bătăi de cap navetiștilor care nu-și permit să mai plătească un abonament de RATP în plus, pe lângă abonamentul de microbuz pe care îl achită deja.

Începând cu 1 aprilie, potrivit unei hotărâri de Consiliu Local Ploiești, microbuzele care circulă pe rutele din zona de est a județului nu vor mai avea voie să îmbarce și să debarce călători din stația aflată în zona Oborului din Ploiești. Zecile de microbuze și autobuze pline cu pasageri vor fi obligate să intre în oraș doar până la autogara privată din cartierul Bereasca, aflată la mai bine de trei kilometri de stația în care oamenii erau obișnuiți să coboare. Observatorulph.ro vă prezintă distanța pe care sutele de navetiști nevoiași din zona de est a județului o vor avea de parcurs, cel mai probabil pe jos, din momentul în care hotărârea consilierilor ploieșteni va intra în vigoare.

- Publicitate -

Citește și: Părinţii din Urlaţi, revoltaţi de modificarea traseului microbuzelor

Cine beneficiază de scoaterea transportatorilor din Ploiești

 

Transportatorii protestează împotriva scoaterii din Ploiești

 

Mii de navetiști, puși pe drumuri de Consiliul Local Ploiești

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

De ce nu există absolvenți cu indemnizație de șomaj în Prahova? Explicațiile AJOFM

Ca urmare a publicării materialului „Ce arată piața muncii...

Profesoara de matematică din Prahova care predă de 51 de ani: „Mi-am investit energia în sala de clasă, cu copiii”

Născută la Măneciu Pământeni, profesoara de matematică Viorica Preda...

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -