- Publicitate -

Alegerile de la Măgureni și Păulești, amânate până la primăvară

Cosma presedinte PSD PrahovaPreședintele PSD Prahova, Mircea Cosma, a anunțat astăzi că, în cadrul reuniunii USL de la Constanța, s-a stabilit clar ca alegerile în localitățile rămase fără primari să fie organizate în primăvara anului viitor.

Starea de interimat de la cele două primării din Prahova, unde edilii au decedat, respectiv Măgureni și Păulești, va continua încă șase luni de acum încolo. Președintele PSD Prahova, Mircea Cosma, a susținut că alegerile în cele două comune vor fi organizate cel mai devreme în luna martie a anului viitor.  „Sunt mai multe primării rămase, la nivel național, fără edili, fie pe motiv că aceștia au decedat, fie că aceștia au pierdut mandatul prin dispoziție a Instituției Prefectului. La reuniunea de la Constanța s-a discutat această problemă și s-a stabilit ca alegerile să fie organizate în primăvara anului viitor, cel mai probabil în luna martie”, a declarat Cosma. Prefectul județului Prahova, Marius Sersea, a declarat că „Guvernul urmează să stabilească, la nivel național, data alegerilor”.

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -