- Publicitate -

Scrisoarea Petrolului către Primăria Ploiești pentru cumpărarea stadionului

scrisoare

Clubul Petrolul a transmis o adresă către Primăria Ploiești prin care își exprimă intenția de a cumpăra mai multe spații, dar și terenuri de la stadionul Ilie Oană, aflat în patrimoniul Consiliului Local și în administrarea SGU Ploiești.

Adresa a fost înregistrată ieri la Primăria Ploiești și este semnată de președintele Consiliului de Administrație al Fotbal Club Petrolul Ploiești, Daniel Capră. În adresă clubul își exprimă intenția de a achiziționa stadionul Ilie Oană, cu mențiunea că este vorba doar de facilitățile necesare desfășurării competițiilor sportive ale FC Petrolul, precum și de terenurile aferente. Mai exact, Petrolul intenționează să achiziționeze Tribuna oficială integral, inclusiv vestiare, anexe, gradene spectatori, etaj 1 – spațiu sonorizare VIP, etaj 2 – loje, etaj 3 -sector presă, sector persoane cu dizabilități și terenul aferent, precum și clădirea unde este sediul social și terenul aferent. Pe listă se mai regăsește Tribuna a doua, peluzele 1 și 2, doar gradenele pentru spectatori și spațiile cu destinația de puncte de prim ajutor și grupuri sanitare, precum și terenul pe care se desfășoară meciurile. Tot în adresă se precizează că, dacă cererea va fi aprobată, plata se va realiza pe o perioadă determinată stabilită de comun acord între cele două părți. Președintele Consiliului de Administrație al Forbal Club Petrolul Ploiești îl roagă pe primarul municipiului Ploiești să prezinte intenția clubului în proxima ședință a Consiliului Local Ploiești.

- Publicitate -

 

 

 

 

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -