- Publicitate -

Rata de infectare cu Covid-19, înregistrată joi, în fiecare localitate din Prahova. În cinci localități din județ nu există niciun caz

Prefectura Prahova a anunțat rata incidenței cumulative a Covid-19 la 1000 de locuitori înregistrată, joi, în fiecare localitate din județ.

- Publicitate -

Rata de incidență în Prahova a scăzut, potrivit raportărilor DSP Prahova, la 3,49 la 1.000 de locuitori.

Conform datelor oficiale, cinci localități din Prahova au avut, joi, rata de incidență cumulativă a Covid-19 la 1.000 de locuitori o. Este vorba despre Ariceștii Zeletin, Cosminele, Jugureni, Șoimari și Tătaru.

La Ploiești, rata de incidență înregistrată joi, 3 decembrie, a scăzut la 5,22 la 1.000 de locuitori

Rata incidentei cumulative a COVID-19 la 1000 locuitori pe localitati (UAT) la data de 04/12/2020, pentru perioada 20/11/2020 – 03/12/2020
NR.CRT.JUDETNR.TOTAL CAZURI
COVID-19 JUDET
UATPOPULATIE REZIDENTA
DEPABD 19.10.2020
NR. TOTAL CAZURI NOI
COVID-19
Rata incidentei la 1000 de locuitori
1PRAHOVA19920PAULESTI6983446,30
2SCORTENI5668335,82
3COCORASTII COLT2922165,48
4SINAIA11248595,25
5PLOIESTI22566211775,22
6TELEGA5274264,93
7COCORASTII MISLII3302164,85
8PUCHENII MARI8280384,59
9CAMPINA364771664,55
10LIPANESTI5309244,52
11PROVITA DE JOS2227104,49
12BRAZI8447374,38
13OLARI190684,20
14GORGOTA4869204,11
15BUSTENI9546394,09
16BREAZA16181664,08
17BANESTI5672223,88
18BAICOI18978733,85
19BARCANESTI9512363,78
20TARGSORU VECHI11267423,73
21FANTANELE195873,58
22PLOPENI8767313,54
23BREBU7089253,53
24COLCEAG4559163,51
25BOLDESTI-SCAENI11684383,25
26VALCANESTI3707123,24
27BUCOV11568373,20
28BLEJOI9396303,19
29VALEA CALUGAREASCA10795343,15
30CORNU4212133,09
31MANESTI3924123,06
32CIORANI6570203,04
33ADUNATI197663,04
34MAGURELE4629143,02
35ARICESTII RAHTIVANI8328242,88
36AZUGA4712132,76
37IORDACHEANU5252142,67
38PROVITA DE SUS192852,59
39URLATI11740302,56
40FLORESTI7902202,53
41MAGURENI6376162,51
42SECARIA120132,50
43VALENII DE MUNTE13793332,39
44ALBESTI-PALEOLOGU5453132,38
45COMARNIC11995282,33
46MIZIL16107372,30
47PREDEAL-SARARI223052,24
48DUMBRAVA4497102,22
49TEISANI359982,22
50POIANA CAMPINA4993112,20
51SLANIC5448122,20
52DUMBRAVESTI363382,20
53BERCENI6389142,19
54SALCIILE189342,11
55CEPTURA437992,06
56PODENII NOI4993102,00
57SALCIA101621,97
58POIENARII BURCHII463691,94
59APOSTOLACHE206641,94
60FILIPESTII DE PADURE10517201,90
61GURA VITIOAREI6036111,82
62RAFOV5559101,80
63STEFESTI225641,77
64SIRNA465281,72
65SURANI181431,65
66PLOPU244541,64
67TOMSANI428871,63
68BALTESTI386361,55
69PACURETI200131,50
70SANGERU553681,45
71IZVOARELE641391,40
72BERTEA301441,33
73BALTA DOAMNEI231831,29
74CHIOJDEANCA155521,29
75VADU SAPAT161321,24
76VALEA DOFTANEI642571,09
77GORNET279231,07
78MANECIU10316111,07
79DRAGANESTI474751,05
80POSESTI387441,03
81TALEA99811,00
82BABA ANA409040,98
83BATRANI208520,96
84GURA VADULUI210020,95
85DRAJNA533550,94
86ALUNIS325030,92
87VARBILAU661660,91
88CERASU444340,90
89CALUGARENI112810,89
90LAPOS113710,88
91TINOSU235320,85
92FILIPESTII DE TARG828570,84
93FULGA304120,66
94BOLDESTI-GRADISTEA161110,62
95SOTRILE332420,60
96CARBUNESTI168310,59
97STARCHIOJD361420,55
98GHERGHITA191910,52
99GORNET-CRICOV218010,46
100ARICESTII ZELETIN119600,00
101COSMINELE95600,00
102JUGURENI51000,00
103SOIMARI299800,00
104TATARU92600,00
JUDET79293527713,49

Provocarea observatorul prahovean

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Ai ceva de spus despre articol? Lasă un comentariu aici

Comentariul tău
Numele tău

Ai informații care ar putea deveni o știre? Contactează-ne la: 0785 075 112, pe WhatsApp sau Signal.

Urmărește știrile Observatorul Prahovean și pe Google News!

- Publicitate -

Articole asemănătoare

Minore gemene, date dispărute în comuna Bărcănești. Le-ați văzut? Sunați la 112.

Persoanele care pot oferi informații cu privire la minorele în cauză sunt rugate să se adreseze celei mai apropiate unități de poliție sau să apeleze numărul unic de urgență 112.

Beat și fără permis, un bărbat a provocat un eveniment rutier azi noapte în Bărcănești

Un bărbat în vârstă de 56 de ani este cercetat penal după ce s-a urcat la volan sub influența alcoolului, fără să dețină permis...
- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Ultimele știri

„Vreau o universitate mai atractivă și accesibilă, cu o imagine mult mai colorată”. Interviu cu rectorul reales al UPG Ploiești, Alin Diniță

Conf.univ.dr. Alin Diniță a fost reales în funcția de rector al Universității Petrol – Gaze din Ploiești, pentru mandatul 2024-2029. Cu o vastă experiență...

Incendiu de proporții în Valencia. Un bloc cu 14 etaje a fost cuprins în întregime de flăcări

Conform datelor obținute de presa spaniolă, incendiul ar fi izbucnit la etajul 4 al unui bloc din orașul Valencia, clădire locuită de 450 de...

Un pieton cu alcoolemie 1,45 a fost accidentat pe DN1A. Șoferul nu consumase alcool, însă nu a reușit să îl evite

La data de 22 februarie, în jurul orei 20.30, polițiștii din cadrul Poliției oraşului Vălenii de Munte au fost sesizați despre faptul că pe...

Vicențiu Corbu, fondatorul KIM, business care ajută companiile să se digitalizeze, invitat la REUȘITA TV

Cea mai longevivă emisiune TV din județ care prezintă oameni și afaceri de succes, REUȘITA, a revenit, din 15 februarie 2024, cu un nou...

L-ați văzut? Polițiștii prahoveni vă solicită sprijinul pentru găsirea unui bărbat plecat de la domiciliu

La data de 22 februarie, polițiștii Secției Rurale de Poliție Valea Doftanei, au fost sesizați de către un bărbat cu privire la faptul că...
Emisiuni
- Publicitate -

Mi-am montat încălzire în pardoseală cu cei de la Magnum Instal. Simt, „cu căldură”, că am tras lozul norocos

De când am simțit prima dată, în timp ce mă aflam în vizită la o rudă din Breaza, ce înseamnă încălzirea în pardoseală, mi-am...

Pentru ”senzații tari” nu trebuie să mergem în Ucraina. Avem imagini din Ploiești (galerie foto)

Imagini deplorabile ale unui oraș ajuns (nu se știe cum) în anul 2024. ”Ce pretenții să avem de la cartierele mărginașe, dacă nici centrul...

Avarie majoră la rețeaua de gaze din Urlați și localitățile limitrofe. A fost sistată alimentarea până la remediere

Distrigaz Sud Rețele aduce următoarele precizări cu privire la sistarea temporară a alimentării cu gaze naturale pe anumite străzi din localitățile: Iordăcheanu, Mocești, Orzoaia...

Prahovean prins beat la volan de trei ori în aceeași zi. Abia a treia oară a fost reținut

La data de 21 februarie, polițiștii ploieșteni au oprit, pentru control, un autoturism condus de un bărbat de 55 de ani, din municipiul Câmpina....

Tatăl uneia dintre victimele șoferului drogat Vlad Pascu a fost întrebat de judecătoare dacă fiul său este în sală

Moment halucinant, astăzi, la Judecătoria din Mangalia, acolo unde ar fi trebuit să înceapă procesul tânărului drogat Vlad Pascu, care a ucis alți doi...
Emisiuni
- Publicitate -