- Publicitate -

Datoriile vă bat la ușă

datoriile-va-bat-la-usaÎncepând de astăzi, la Ploiești, colectarea impozitelor și a taxelor locale se face și la domiciliu. Serviciul Public Finanțe Locale a demarat un nou program de strângere a dărilor la bugetul local, pentru cei care nu pot ajunge la caserii.

- Publicitate -

Începând de astăzi, inspectorii fiscali ploieșteni bat din ușă în ușă pentru strângerea taxelor și impozitelor locale. Serviciul Public Finanțe Locale pune, astfel, în practică un nou program de colectare a banilor la buget. Astăzi, acțiunile au fost programate între orele 16.00 – 19.00 și au vizat în special blocurile de pe strada Domnișori. Echipele au fost formate din două persoane ce au purtat ecuson, precum și legitimație de serviciu. Blocurile la care se realizează această colectare a sumelor datorate la bugetul local vor fi anunțate atât pe site-ul Primăriei, cât și prin afișare la scara imobilelor vizate.

Sursa: Știrile Alpha TV Ploiești

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -