- Publicitate -

Cum vor fi comasate spitalele din Ploieşti – varianta finală

spital_judetean_ploiestiConducerea Consiliului Judeţean Prahova susţine comasarea Spitalului de Pediatrie şi a Spitalului de Obstetrică – Ginecologie Ploieşti cu Spitalul Judeţean de Urgenţă Ploieşti, care se va face în două etape. Aşa cum firmele multinaţionale pot conduce zeci de unităţi de producţie răspândite în toată lumea, având un management central, la fel pot fi conduse şi spitalele aflate în administrarea Consiliului Judeţean Prahova, chiar dacă acestea funcţionează în locaţii diferite a declarat preşedintele Consiliului Judeţean Prahova, Mircea Cosma. Acesta propune înfiinţarea, la nivelul Spitalului Judeţean de Urgenţă, a două secţii specializate în acordarea primului ajutor medical copiilor şi femeilor însărcinate. CJ Prahova a preluat, la 1 iulie 2010, administrarea celor trei spitale.

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -