- Publicitate -

Un important transportator din Prahova anunță eliberarea legitimațiilor gratuite pentru elevii navetiști

DST, una dintre cele mai importante companii de transport persoane din Prahova, a transmis că elevii navetiști de pe traseele  deservite vor beneficia de legitimații gratuite.

În microbuzele DST au fost lipite afișe prin care elevii sunt informați că, potrivit unei hotărâri de guvern, aceștia beneficiază de transport gratuit începând cu 1 octombrie.

- Publicitate -

”Pentru acest transport se emit legitimații pe baza tabelelor primite de la fiecare unitate de învățământ. Vă informăm că acestea sunt în lucru și se vor ridica de la fiecare unitate școlară” este mesajul transmis de conducerea companiei DST.

Transportatorul precizează că elevii care și-au cumpărat contra-cost abonamente pentru luna octombrie își vor primi banii înapoi.

Reamintim că astăzi, în urma unui control efectuate de reprezentanțșii Consiliului Județean Prahova la terminalul Nord, improvizat în zona depoului de tramvaie TCE de pe strada Găgeni, doi transportatori au rămas fără licență pentru că au refuzat să elibereze legitimații gratuite pentru elevii navetiști.

- Publicitate -

Detalii și imagini aici: Transportatori din Prahova, lăsați fără licență pentru că au refuzat să elibereze legitimații gratuite elevilor navetiști [VIDEO]

 

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

1 COMENTARIU

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -