O femeie, în vârstă de 45 de ani, din Ploiești, a fost atacată, la începutul lunii aprilie, de un câine ciobănesc de la o stână din Adâncata. Femeia, de aproape o lună și jumătate, se află internată la un spital din Urziceni.
Georgiana Loredana, în vârstă de 45 de ani, trece prin momente critice după ce, în urmă cu aproape o lună și jumătate, a fost mușcată de un câine ciobănesc de la o stână din Adâncata, din județul Ialomița.
Transportată de urgență la un spital din Urziceni, femeia prezenta mai multe plăgi în zona piciorului. Până acum a necesitat două intervenții chirurgicale, iar coșmarul prin care trece încă nu s-a încheiat, având în vedere că nici acum rănile nu i s-au vindecat.
„Am fost atacată de câine ciobănesc de la o stână din Adâncata în data de 1 aprilie, în jurul orei 16.30. Am fost transportată la spital și până acum am fost operată de două ori la picior. Nu am reușit să depun până acum plângere pentru că am stat mai mult în spital, pentru complicațiile care au apărut”, ne-a povestit Georgiana, care ne-a trimis mai multe imagini la redacție cu rănile suferite după ce a fost atacată de patruped.
Femeia susține că și-ar dori, după atâtea săptămâni de spitalizare, ca nimeni altcineva să nu sufere ce a pățit ea.
