- Publicitate -

Despre cancerul mamar, cu un chirurg specializat în chirurgia mamară în cadrul  Medical Park Goztepe Hospital din Istanbul, astăzi, de la ora 20.00, la „Sănătatea fără frontiere”

Didem Can Trabulus este unul dintre cei mai experimentați medici din Turcia în diagnosticarea simptomelor, cauzelor și stabilirii unui tratament adecvat pentru de cancerul la sân. Din punct de vedere al ratei mortalității, această afecțiune ocupă locul al doilea, la nivel global, după cancerul pulmonar.

Detectarea timpurie, spune medicul Didem Can Trabulus, poate vindeca pe deplin această maladie, iar măsurile terapeutice sunt minim invazive. Examinarea regulată a sânilor (autopalparea) și examenele clinice periodice sunt singurele opțiuni pentru a nu ajunge în ultimul stadiu al bolii.

- Publicitate -

Cancerul mamar este o boală care afectează preponderent femeile, însă, există și bărbați care pot fi diagnosticați cu această maladie.

Astăzi, de la ora 20.00, invitată în premieră la emisiunea „Sănătatea fără Frontiere”, chirurgul Didem Can Trabulus va vorbi pe larg despre cât de importante sunt prevenția și diagnosticul corect, dar și despre forme de tratament cu ajutorul cărora această maladie poate fi învinsă.

- Publicitate -

În cadrul interviului veți afla de la specialist când se impun radiografia glandei mamare, ecografia, biopsia, dar și rezonanța magnetică nucleară (RMN-UL). Toate acestea, pentru o cât mai corectă evaluare preoperatorie.

Dacă sunteți interesați de chestiuni care țin de sănătate și despre cum ne putem face o viață mai bună, vă așteptăm la ora 20.00. Dacă aveți chestiuni suplimentare de clarificat, nu uitați că mesajele dumneavoastră sunt foarte importante pentru noi.

Vă așteptăm să ne scrieți fie sub formă de comentarii la emisiune, fie pe adresa de e-mail a redacției.

- Publicitate -

Pentru noutăți din viața medicală din Turcia, dar și pentru a obține oferte pentru tratamente și intervenții în spitalele și clinicile de aici, accesați site-ul www.tratamente-turcia.ro, sau contactați consultanții de aici pe numărul de whatsapp: 0746.99.22.22.

 

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Mihai Polițeanu, reacție dură după acuzațiile PSD: „Se folosesc de tragedii ca să împroaște minciună”

Primarul Ploieștiului, Mihai Polițeanu, a reacționat după comunicatul PSD...

Clădire aflată la un pas să se prăbușească peste trecători în centrul Ploieștiului

Una dintre clădirile vechi ale Ploieștiului stă să cadă...

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -