- Publicitate -

Se poate și mai rău ca la Ploiești: La secția de pediatrie a spitalului din Mangalia se tratează urgențe doar de luni până vineri

La secția de pediatrie a spitalului din Mangalia este criză de personal. Urgențele aici sunt tratate doar de luni până vineri, între orele 08:00 și 14:00.

În afara acestui program urgențele vor fi preluate de Spitalul Județean Constanța.

- Publicitate -

Astfel, Spitalul Mangalia nu va mai avea gărzi pentru secția de Pediatrie. Anunțul a fost făcut vineri, 21 octombrie, pe pagina de Facebook a spitalului.

„Temporar, linia de gardă pe pediatrie nu mai poate fi asigurată. Sperăm ca această situație să nu fie de durată (doar până la finalul acestei luni), motiv pentru care vă anunțăm că in caz de urgență, veți fi direcționați către Spitalul Județean Constanța.

- Publicitate -

Ne cerem scuze pentru disconfort și vă mulțumim pentru înțelegere!”, au scris reprezentanții Spitalului Mangalia.

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -