- Publicitate -

Ploieşti / Poliţiştii Secţiei 2 au depistat trei suspecţi de furt

În ziua de 25.05.2011, în jurul orei 9.30, A. Ana din Ploieşti a sesizat prin sistemul de urgenţă 112, faptul că în noaptea de 24/25.05.2011 persoane  necunoscute au patruns în interior boxei situate la parterul blocului unde locuieşte şi au sustras mai multe bunuri. În baza sesizării s-a constituit o echipă operativă, care în urma verificărilor a stabilit că aspectele sesizate se confirmă. În urma cercetărilor efectuate au fost identificaţii principalii suspecţi ai spargerii. Este vorba despre C. Teodor, N. Marian şi C. Cătălin. Aceştia au desprins  plasa metalică ce fusese încastrată în zid şi care avea rolul de protecţie boxei,  după care au pătruns în incinta încăperii pe fereastra lăsată  deschisă pentru aerisire, iar din interior au sustras următoarele: o bormaşină rotopercutor; o butelie de aragaz, un dreptar aluminium, produse textile pentru copii, o trusă auto, un circular de mână, băuturi alcoolice şi alimente. Valoarea prejudiciului total cauzat a fost estimat la suma de 2500 lei. Cercetările continuă în vedere stabilirii întregii situaţii de fapt.

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -