După victoria din 11 decembrie, a celor de la FCSB în fața olandezilor de la Feyenoord, scor 4-3, în Europa League, un videoclip șocant a început să circule pe paginile dedicate suporterilor. Sursa a fost pagina de Facebook Casual Ultra.
Vezi la finalul textului imaginile VIDEO. Sursa: Adevărul
Concret, în noaptea de după meciul de Europa League cu FCSB, câștigat dramatic de formația română cu scorul de 4-3, suporterii Feyenoord au distrus un apartament din București. Filmările, apărute pe rețelele sociale, au stârnit un val de indignare în mediul online.
În clip, suporterii olandezi sunt filmați în timp ce distrug ceea ce pare a fi un apartament situat în București, conform paginii de Facebook Casual Ultra. Aceștia rup bucăți din pereți, scaune și decorațiuni din apartament. În clipul publicat pe rețelele de socializare olandezii se amuză pe seama distrugerilor pe care le provoacă.
„Scum behaviour by some Feyenoord fans in Bucharest last night, who completely demolished an apartment..”, a scris sursa citată.
