Bilanțul accidentul tragic produs vineri în jurul prânzului pe DN1 în Prahova, la intersecția cu DJ 720 a crescut la trei persoane decedate.
Poliția Prahova a anunțat vineri după amiază că și bărbatul în vârstă de 68 de ani, șoferul care ar fi fost vinovat de producerea accidentului, s-a stins din viață.
- Publicitate -
Acesta fusese preluat de un elicopter SMURD și transportat la Spitalul Floreasca din București.
Citește și: Starea victimelor din accidentul rutier grav de pe DN1-Florești. Alte două persoane au murit
Vă reamintim că bărbatul vârstă de 68 de ani care se deplasa dinspre Florești, la intersecția cu DN1 nu s-a asigurat corespunzător și nu a acordat prioritate autoturismului condus de tânărul în vârstă de 24 de ani.
- Publicitate -
Citește mai multe detalii aici: Cum s-a produs accidentul în urma căruia două persoane au murit, iar alte patru au fost rănite pe DN1, în Prahova
Polițiștii au deschis o anchetă pentru a stabili toate cauzele și împrejurările care au dus la producerea accidentului, cercetările fiind făcute în cadrul unui dosar penal.
