- Publicitate -

Fetiță de 7 ani, pe trotinetă, lovită de mașină în zona Caraiman din Ploiești

O fetiță în vârstă de 7 ani care se deplasa pe o trotinetă a fost acroșată de un autoturism în zona Caraiman din Ploiești, miercuri după amiază.

Accidentul s-a produs la intersecția străzii Andrei Mureșanu cu Piața Mihai Viteazul.

- Publicitate -

Din primele verificări, s-a stabilit faptul că un conducător auto în vârstă de 44 de ani, în timp ce se afla la volanul unui autoturism, ar fi surprins și accidentat un pieton, o minoră în vârstă de 7 ani, care se afla în traversarea părții carosabile, pe trotinetă.

Surse apropiate anchetei au precizat pentru Observatorul Prahovean că la momentul producerii accidentului, victima traversa, pe trotinetă, pe trecerea de pietoni.

- Publicitate -

În urma impactului, minora a fost transportată la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale de specialitate.

Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

La acest moment, se efectuează cercetări în vederea stabilirii cu exactitate a tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul rutier.

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -