- Publicitate -

Taximetrist bătut de doi minori în Malu Roșu

Un taximetrist ploieștean a fost victima unei agresiuni noaptea trecută. Suspecții, doi minori, de 14, respectiv 15 ani, au fost identificați și prinși de polițiștii locali și predați Secției 3.

Comunicatul Poliției Locale Ploiești

În dimineața zilei de astăzi, 21 iunie a.c., în jurul orei 00:30, polițiștii locali aflați în patrulare pe strada Malu Roșu, au fost sesizați de o persoană de sex masculin, cu privire la faptul că a fost agresată de doi tineri care au fugit, fiind lovită de mai multe ori în zona feței.

- Publicitate -

Citește și Urmărire ca în filme pe strada Vasile Lupu din Ploiești. Un puști de 17 ani conducea fără permis și drogat

La scurt timp, persoanele în cauză au fost depistate pe strada Enăchiță Văcărescu, la vederea polițiștilor locali încercând din nou să fugă.

Cei doi tineri, în vârstă de 14, respectiv 15 ani, au fost reținuți, identificați și predați polițiștilor din cadrul Secției de Poliție nr. 3 Ploiești, în vederea continuării cercetărilor.

- Publicitate -

Poliția Locală Ploiești condamnă săvârșirea unor astfel de fapte ce contravin normelor de conviețuire socială și face apel la spiritul civic al cetățenilor, pe care îi îndeamnă să semnaleze Dispeceratului instituției, la numărul de telefon 0244/954, sau polițiștilor locali aflați în patrulare, orice încălcare a regulilor sociale, a ordinii și liniștii publice.

 

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -