- Publicitate -

Primarul din Otopeni, plasat în arest la domiciliu într-un mic palat de 355 de metri pătrați

Silviu Gheorghe, primarul din Otopeni, plasat în arest la domiciliu, își execută pedeapsa într-un mic palat, în suprafață de 355 de metri pătrați. Proprietatea a fost primită de edil ca moștenire, alături de un apartament și cinci terenuri, ceea ce îl plasează direct în topul milionarilor în euro.

În urmă cu aproximativ două săptămâni, judecătorii Tribunalului București au decis plasarea primarului din Otopeni în arest la domiciliu pentru 29 de zile.

Citește și: Primarul orașului Otopeni a fost reținut pentru abuz în serviciu în formă continuantă pentru plăți nelegale pentru lucrări de infrastructură

El este cercetat într-un dosar în care Primăriei orașului i-ar fi fost atribuiți 36 de milioane de lei, pentru lucrări care nu au fost executate.

E vorba, mai exact, despre licitația internațională din 2011 pentru finanțarea, proiectarea și executarea infrastructurii de bază în localitatea Otopeni.

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Sondaj Observatorul Prahovean

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

Știri noi