Trei bărbați au fost prinși în flagrant, azi noapte, în timp ce furau motorină din rezervoarele TIR-urilor parcate în Parcul Industrial Ploiești.
Potrivit IJJ Prahova, în data de 06.01.2022, în jurul orelor 00.30, o patrulă din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Prahova a surprins în flagrant în zona parcului industrial din municipiul Ploiești, trei bărbați care sustrăgeau din rezervorul unui autocamion, aproximativ 200 de litri de produs petrolier cu miros specific de motorina.
Acesta era transferat în mai multe recipiente aflate în interiorul unei autoutilitare, cu ajutorul unui furtun și a unei pompe electrice.
Au fost întocmite acte de sesizare a organelor de urmărire penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt iar persoanele și bunurile folosite la săvârșirea faptei au fost predate organelor de urmărire penală în vederea continuării cercetărilor.
