Acțiunea derulată la nivelul Inspectoratului Județean de Poliție Prahova a fost organizată joi, 1 iunie, pe raza Secției de Poliției Rurală nr. 6 Ciorani, în localitățile Baba Ana, Cioran, Fulga, Sălciile, Colceag și Boldești Grădiștea.
Acțiunea a avut loc joi, 1 iunie, în intervalul orar 15.00-17.00, și a avut drept obiective respectarea normelor de conviețuire socială, prevenirea și combaterea criminalității stradale precum și respectarea normelor rutiere.
„În cadrul acțiunii au fost angrenați peste 40 de polițiști care au legitimat aproximativ 210 persoane și au controlat aproximativ 170 de autovehicule și 16 societăți comerciale”, a anunțat IPJ Prahova.
Polițiștii au aplicat aproximativ 45 de sancțiuni contravenționale în valoare de peste 16.000 de lei.
„Totodată au fost reținute două permise de conducere și patru certificate de înmatriculare”, a precizat IPJ Prahova, care a anunțat că astfel de acțiuni vor fi organizate și în perioada următoare.
Foto cu caracter ilustrativ
