- Publicitate -

Avarie majoră neanunțată de Electrica pe strada Ghe. Gr. Cantacuzino din Ploiești

O avarie majoră a Electrica s-a produs, joi, în Ploiești și a afectat consumatorii casnici și comercianții din zona străzii Gheorghe Grigore Cantacuzino. Avaria Electrica a afectat inclusiv transportul troleelor în această zonă.

Regia Autonomă de Servicii Publice (RASP) Ploiești a anunțat că avaria Electrica s-a produs în jurul orei 17.30, pe strada Gheorghe Grigore Cantacuzino, în zona din apropierea Mega Image, fiind afectate inclusiv „magazinele stradale, de pe partea dreaptă a străzii, către Podul Înalt”.

- Publicitate -

Observatorulph.ro a solicitat un punct de vedere și de la purtătorul de cuvânt al SDEE Electrica Distribuție Muntenia Nord, care a anunțat că va furniza un punct de vedere.

„Este un deranjament de joasă tensiune. Este vorba despre un cablu de 0,4 afectat. S-a solicitat oprirea alimentării în zona respectivă. O echipă intervine în zonă pentru remedierea problemei”, a precizat Minodora Bute, purtătorul de cuvânt al SDEE Electrica Distribuție Muntenia Nord, precizând că se speră realimentarea cu curent electric în maximum o oră.

- Publicitate -

Purtătorul de cuvânt al SDEE  Electrica Distribuție Muntenia Nord nu a putut estima numărul consumatorilor afectați.

Transportul troleelor a fost afectat în zonă având în vedere că acest cablu este deasupra liniilor de troleu.

Foto cu caracter ilustrativ

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -