Un accident grav soldat cu trei victime, dintre care doi morți, s-a petrecut în această seară în satul Cioranii de Sus din comuna prahoveană Ciorani.
UPDATE:
Cele trei persoane implicate în accident au vârste cuprinse între 15 și 21 de ani. Conducătorul auto, în vârstă de 21 de ani, și pasagerul din față, în vârstă de 16 ani, au fost declarați decedați.
Copilul de 15 ani, aflat în spate, prezintă traumatism cranio-facial și leziuni la nivelul membrelor superioare și inferioare, fiind conștient.
Știrea inițială:
Potrivit ISU Prahova, două echipaje de descarcerare, o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD intervin la această oră (20.00) la accidentul în care a fost implicat un autoturism cu trei ocupanți.
Din primele informații, se pare că două victime ar fi decedate.
Reprezentații Inspectoratului Județean de Poliție Prahova susțin că șoferul unui autoturism ar fi pierdut controlul volanului și ar fi intrat cu mașina într-un cap de pod. Conform aceleiași surse, două dintre persoanele aflate în autoturism (conducătorul auto și pasagerul din față) au fost declarate decedate.
