Roberta Anastase, candidatul ARD la Camera Deputaţilor pe colegiul 11 – Ploieşti Vest va fi reclamată astăzi la Biroul Electoral Judeţean Prahova de către contracandidatul său din partea PP-DD, Ovidiu Ciorăneanu.
Acesta a postat pe pagina sa de Facebook următorul mesaj: "Azi voi face plângere la Biroul Electoral Judeţean pentru panotajul ilegal practicat de ARD în colegiul 11 Ploieşti Vest. În fotografia alăturată se vede cum echipele de campanie ale Robertei Anastase au lipit mai multe afişe decât cele permise de legislaţia electorală". Acelaşi Ciorăneanu va face o altă sesizare la BEJ care-l vizează pe candidatul Partidului Popular şi al Protecţiei Sociale, care a folosit în afişul electoral simbolul tricolorului, fapt interzis de legislaţie. Foto: Facebook
UPDATE Candidatul PP-DD, Ovidiu Ciorăneanu, a depus, în urmă cu câteva minute, la BEJ Prahova, sesizările care îi vizează pe candidaţii ARD şi PPPS pentru panotaj ilegal.

