Programul de transport județean prin curse regulate a fost modificat pe ruta Comarnic – Câmpina – Florești – Măgureni. Hotărârea Consiliului Județean Prahova prevede eliminarea mai multor stații și revenirea la forma inițială a traseului.
Traseul 594 Comarnic – Câmpina – Florești – Măgureni (sat Măgureni) a fost actualizat prin hotărâre de Consiliu Județean Prahova.
„Este vorba de traseul 594 Comarnic – Câmpina – Florești – Măgureni, efectuat de operatorul de transport SC Diana PA SRL.
Se va actualiza și se vor elimina stațiile Comarnic – Primărie, Comarnic – Gară, Comarnic – Piață, Aval de Sala de Sport, tot în Comarnic, Intersectia Podul Lung, tot din Comarnic.
În Breaza – Podul Corbului, Comănescu, Biserică, Haltă. Iar de la Cornu – Lunca Cornului. Urmând ca în Câmpina să fie eliminat de la Scoala de Politie, Str. Oituz, Răcitor, S.C. Cirex S.R.L, urmând ca traseul nr. 594 să revină la forma inițială”, a precizat Mario Soare (PSD), vicepreședintele Consiliului Județean Prahova.
Proiectul de hotărâre aflat, săptămâna trecută, pe ordinea de zi a Consiliului Județean Prahova a fost adoptat. În timpul ședinței au existat doar două neparticipări la vot.
Nu a existat niciodată, ca stație de pornire ,Comarnicul!Toate cursele de maxitaxi ,aveau ca stație de pornire Sinaia sau Azuga!Și de ce să nu oprească și în stațiile pe care le-ați enumerat?Dacă nu sunteți în stare ,lăsa-ți pe alții mai competenți!Toată lumea trebuie să ajungă la Câmpina sau unde au treabă !Să vă fie rușine ,că umblați cu astfel de lucruri!LĂSA-ȚI PE ALȚII CARE SUNT SERIOȘI!!!!